Enver Hoxhaj i fton opozitën për dialog

Autori:Gazeta Fjala

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj i ka ftuar opozitën të bëjnë dialog në Kuvendin e Kosovës.

“Në emër të PDK-së edhe një herë i ftoj opozitën të jenë opozitë demokratike që dialogun ta kenë brenda Kuvendit dhe ti përgjigjen ftesave për dialog”.

“Ne kemi  edhe një përgjegjësi që ky shtet në 8 vjetorin e tij ta vazhdoj rrugën e shtet ndërtimit”.

Ndërsa Hoxhaj ka thënë se deputetët e opozitës nuk duhet të vijnë në Kuvend dhe të moralizojnë me deputetët e pozitës, duke iu referuar fjalimit të Ilir Dedës deputetit të Vetëvendosjes të mbajtur pak më parë në sallën plenare.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/enver-hoxhaj-i-fton-opoziten-per-dialog/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala