Enver Hasani s`do të jetë ambasador në Turqi

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Gjykatës Kushtetuese Enver Hasani e ka përgënjeshtruar lajmin se do të emërohet ambasador i Kosovës në Turqi.

Hasani këtë deklaratë e bëri pas një takimi që pati aot me homologun e tij bullgar Dimitri Tokusheve, Gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese të Turqisë, Muammet Topal, si dhe gjyqtarin e gjykatës Kushtetutuese të Polonisë Marek Zubik.

Ai bëri me dije se pas përfundimit të mandatit të tij në Kushtetuese më 26 qershor do t`i kthehet universitetet, ku është edhe mësimëdhënës, transmeton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/enver-hasani-sdo-te-jete-ambasador-ne-turqi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala