Enrique-nuk jam i shqetësuar për Neymar

Autori:Avdyl Pajaziti

Trajneri ka mbrojtur brazilianin dhe Andres Iniestan kundër kritikave të kohëve të fundit, duke theksuar se ata nuk mund të humbasin fokusin në La Liga

Trajneri Barcelonës Luis Enrique thotë se ai nuk është aspak i shqetësuar për formën e Neymar-it në javët e fundit.

Reprezentuesi i Brazilit, 23 vjeçari, shënoi 17 gola mbresëlënës në 20 ndeshjet e tij të para të La Ligas 2014-15, por ka qenë në gjendje për të shtuar numërin tyre në pesë ndeshjet e tij të fundit në ligë

Megjithatë, Luis Enrique ka theksuar se ish sulmuesi i Santos ende ka shumë për të dhënë në ekip, edhe në qoftë se ai nuk shënon.

 “Unë nuk jam i shqetësuar për formën e Neymar,” tha trajneri i Barcelonës në një konferencë shtypi.

 “Ne po flasim për një lojtar të nivelit më të lartë. Unë nuk kam asnjë dyshim se ai do të kthehet dhe do të filloj të realizoj gola përsëri.
“Dhe, edhe kur ai nuk shënon, Neymar ende kontribuon shumë për ekipin.”

Luis Enrique pastaj vazhdoi për të mbrojtur Andreas Iniesta kundër kritikave të shfaqura ndaj tij.

 Ai shtoi: “Ne jemi më se të lumtur me paraqitjet e Iniestas dhe atë qfar jep për ekipin në të gjitha aspektet e lojës..
“Ai është një kënaqësi për të parë. Sigurisht, unë gjithmonë dua të gjithë lojtarët e mi të përmirësohen dhe të bëjnë më të mirën.”

Trajneri Barcelonës i diskutoj edhe shanset e tyre për titull, ku Katalunasitë aktualisht mbajn kreun me katër pikë avantazh ndaj Real Madrid.

“Ne jemi në një pozitë të privilegjuar në këtë moment, por kjo nuk do të thotë ne kemi fituar tashmë titullin.
“Ne do të vazhdojmë me paraqitje të mira, dhe do të mundohemi të mbajmë avantazhin. Por ka ende shumë lojëra për të luajtur.”

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/enrique-nuk-jam-i-shqetesuar-per-neymar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala