Energjetika diskutohet në Bruksel

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministrja për Dialog Edita Tahiri, do të jetë sot e ulur në tavolinë me Marko Gjuriqin dhe Aleksandër Antiq, dhe që të tre do të dialogojnë për energjetikën.

Kjo tregon edhe për vazhdimin e dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Dlegacionit të Kosovës i prin Edita Tahiri, ministre e Dialogut, ndërsa nga pala serbe në Bruksel është dërguar drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq dhe ministri serb i Xehetarisë dhe Energjetikës, Aleksandar Antiq.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/energjetika-diskutohet-ne-bruksel/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala