Emrat e ndaluar me ligj ne Shqiperi

Autori:Avdyl Pajaziti

Prindërit e rinj vihen përballë dilemës se si do e quajnë fëmijën. Por sot, në vend të flasim për emrat më të bukur, në fakt do të tregojmë se cilët janë emrat që nuk i lejon shteti të vendosen. /gazetafjala/

Ankim

Arançatë

Avash

Bretk

Berr

Burgim

Ballokume

Car

Cub

Curranë

Currelë

Careva

Carina

Çbane

Dert

Derman

Dovlet

Durak

Ekran

Eros

Ferman

Federatë

Fodulle

Gazep

Gallatë

Gabime

Groshe

Gjezap

Hyzmet

Përshëndetje

Hafije

Helme

Ironi

Jermësinë

Keqan

Keqe

Kralicë

Lëvere

Meze

Mëshirë

Mjaftë

Mjaftime

Mjaftoni

Mbarime

Mbete

Mbylle

Marrëzi

Ndalime

Pikëllime

Pafate

Pseerdhe

Rikë

Rakita

Spece

Sose

Stenatë

Sherre

Shkurte

Shkurtime

Xhenaze

Zehere

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/emrat-e-ndaluar-me-ligj-ne-shqiperi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala