Emisioni Arkivi-RTK, nisë ciklin e dytë të emisioneve me xhirime të vjetra filmike

Autori:Avdyl Pajaziti

Ky emision është i vetmi i kësaj kategorie që ka për qëllim informimin mbi jetën e cila  është zhvilluar që nga vitet e 60′.

Nën udhëheqjen e  Fisnik Durgutit si autor, emisioni Arkivi-RTK do të transmetohet çdo jave të hënën  nga ora 20:50 dhe me reprizë të dielave nga ora 13:10.

Shqiptarët e Sirisë ne vitin 1978 është tema e parë e emisionit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/emisioni-arkivi-rtk-nise-ciklin-e-dyte-te-emisioneve-me-xhirime-te-vjetra-filmike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala