Emigrantët rrugëve të Preshevës (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Skena të tilla mund të shihen çdo ditë nëpër rrugët e Preshevës.

Siç ka mësuar presheva.com, vendi i pritjes ku emigrantët presin në radhë për tu pajisur me dokument nga policia do të zhvendoset komplet në stacionin hekurudhor të Preshevës.

Dy tendat e vendosura nga Kryqi i kuq pas stadiumit të qytetit do të zhvendosen në ish godinën për përpunimin e duhanit në stacionin hekurudhor, ku po bëhen përgatitjet dhe kushtet ku emigrantët do të pajisen edhe me dokumente të cilat momentalisht i marrin në stacionin policor.emigrant skamnore 3 emigrand skamnore1 emigrant skamnore

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/emigrantet-rrugeve-te-presheves-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala