Ekspozohen mollat vendore në sheshin e Prishtinës

Autori:Gazeta Fjala

Në “Ditët e Mollës në Prishtinë” u promovuan varietetet e mollës dhe vjelja e suksesshme nga kultivuesit kryesorë të rajoneve të ndryshme të Kosovës.

Prodhuesit ekspozuan mollët e tyre të cilësisë së lartë të njohura si ekstra klasë.

Promovimi nxori në pah varietetet e reja të mollës që po kultivohen aktualisht në Kosovë.

Zëvendësshefi i USAID – it Majk De Lla Rosa vlerësoj lartë pemëtarinë e zhvilluar në Kosovë, i cili tha se USAID ka mbështetur me 14 mijë fidanë pemëtarët në vlerë rreth 500 mijë euro vetëm në vitin e fundit.

Ai tha se importi i mollës mund të mposhtët vetëm duke zhvilluar pemëtarinë në Kosovë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ekspozohen-mollat-vendore-ne-sheshin-e-prishtines/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala