Eksperiment social: “A do ta përqafonit një të pastrehë?”

Autori:Avdyl Pajaziti

Grupi i të rinjve r2prank, të njohur për një seri kamerash të fshehura, kanë realizuar së fundmi një eksperiment social në Prishtinë.

Qëllimi i tyre ishte të kuptojnë se si do të reagonin qytetarët, kur një i pastrehë mban një letër në dorë me një kërkesë që nuk kushton, transmeton Telegrafi.

“Përqafoje një të pastrehë”, shkruan në letër kartoni.

Por, pakkush atij ia plotëson këtë dëshirë.

Për më shumë, shikojeni videon. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/eksperiment-social-a-do-ta-perqafonit-nje-te-pastrehe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala