Ekonomia botërore nuk ndikohet nga Kina

Autori:Gazeta Fjala

Presidenti francez, François Hollande, i pyetur rreth krizës aktuale të tregut të aksioneve, vlerësoi se ekonomia botërore ishte mjaftueshëm e qëndrueshme që rritja ekonomike të mos ndikohej në mënyrë të drejtpërdrejtë nga situata e krijuar në Kinë.

“Ekonomia botërore është mjaft e konsoliduar që të ketë potencial të rritjes ekonomike, duke mos u ndikuar drejtpërdrejtë nga situata në Kinë”, u shpreh ai gjatë një konference shtypi në Berlin, ku u takua me Kancelaren gjermane, Angela Merkel, për të biseduar rreth krizës së emigrantëve në Evropë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ekonomia-boterore-nuk-ndikohet-nga-kina/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala