Ekipi i javës në La Liga

Autori:Avdyl Pajaziti

Sulmuesi urugaian dhe mesfushori kroat ishin të përzgjedhurit e Luis Enrikes, përderisa portieri i Villareal ia zuri vendin ati të Real Madrid-it dhe Alberto Bueno u bë pjesë e sulmit.

Sipas Goal.com, në portë gjendet Sergio Asenjo si shkak i disa intervenimeve mbresëlënëse, në ndeshjen kundër Real Madrid-it.

Në mbrojtje, Eric Bailly, i cili i dha një penalti ekipit të Madrid-it, mirëpo bëri disa intervenime të suksesshme për ndaljen e Ronaldos, poashtu dhe Mario Gaspar, përderisa Gaya ishte madhështor në fitoren e Valencia-s kundër Real Sociedad 2-0.

Në mesfushë, dyshja Valencian-e Sofia Fehgouli dhe Dani Parejo, gjithashtu shkëlqyen në atë ndeshje, përderisa Samu Castillejo ishte fantastik ndaj Getafe-s, të cilët i mundën me rezlutat 3-2. Ndërsa për Ivan Rakitic mund të themi se ka treguar përfomancën më të mirë që prej kur i është bashkangjitur radhëve të Barcelon-ës.

Më tutje, Luis Suarez shënoi një gol, ndihmoi në shënimin e një goli tjetër dhe poashtu asistoi në golin e tretë për suksesin e Barcelonës, përderisa Pablo Piatti shënoi të dy golat për ekipin e Valencias në Mestalla dhe Alberto Bueno shënoi që të katër golat për Rayo Vallecano-n në më pak se 15 minuta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ekipi-i-javes-ne-la-liga/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala