Ekipi babë e bir që bëjnë 1.3 milion dollarë nga Youtube

Autori:Avdyl Pajaziti

Evan-i 9 vjeçar dhe babai i tij kanë transformuar dashurinë e tyre për lodra në Youtube-biznes 7 shifrorë.

Jared (mbiemri i të cilit nuk është bërë i ditur për shkak të ruajtjes së privatësisë familjare) është një filmbërës i vet-punësuar, i cili ka kombinuar pasionin për film me dashurinë e djalit të tij 9vjeçar për lodra duke e krijuar kanalin e famshëm të Youtube EvanTubeHD. Dyshja babë e birë postojnë tri video në javë; në video paraqitet Evan-i duke i shpjeguar lodrat e bëra.

Ndoshta duket shumë e thjeshtë, mirëpo kanali i tyre në Youtube ka marrur flakën. Evan dhe Jared postuan videon e tyre të parë në vitin 2011, dhe që nga atëherë, kanali i tyre ka habitur 1,3 milion abonues, dhe ka arritur 1,2 miliardë shikime. Çfarë është më impresive për EvanTubeHD, se kanali i tyre tani për familjen sjell pagesë 7 shifrore për familjen e tyre.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ekipi-babe-e-bir-qe-bejne-1-3-milion-dollare-nga-youtube/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala