Edhe sot temperatura përvëluese

Autori:Zekirja Shabani

Në Kosovë edhe sot do të mbajë mot me diell dhe shumë i nxehtë e në pjesët jugperëndimore të vendit ka mundësi reshjesh shiu me bubullima.

Gjatë ditës pritet të jetë mot i ndryshueshëm me vende-vende reshje të kohë pas kobshme shiu.

Pastaj sërish pritet të kthehet vapa e të reshura të ketë vetëm në pjesët malore.

Kjo situatë meteorologjike është e papërshtatshme për personat e ndjeshëm, sidomos për reumatikët, ata që vuajnë nga astma dhe ata me probleme të zemrës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/edhe-sot-temperatura-perveluese/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala