Edhe një tragjedi ajrore, humbin jetën 224 persona

Autori:Gazeta Fjala

Një aeroplan rus është përplasur në qendër të Sinait me 217 persona në bord dhe staf prej 7 personave.

Përplasjen e aeroplanit e ka konfirmuar zyra e kryeministrit të Egjiptit.

Ndërsa RT, thotë se aeroplani është i shkatërruar i gjithi dhe se është mjaft e dyshmitë nëse ka shpëtuar dikush nga bordi.

Aeroplani Airbus A-321 ishte ngritur nga Red Sea, resort i Sharm el-Sheikh, në rrugë për Shën Petersburg të Rusisë, por që kishte dështuar të binte në kontakt me qendrën e kontrollit në Qipro pas 23 minutave pasi ishte shkëputur nga toka dhe është zhdukur nga radari.

Pas kësaj është raportuar rrëzimi i tij në Sinai të Egjiptit, transmeton Koha.net

Shumica e pasagjerëve kanë qenë turistë rus, që udhëtonin me kompaninë Kogalymavia.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/edhe-nje-tragjedi-ajrore-humbin-jeten-224-persona/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala