Edhe minatorët e Kishnicës në grevë

Autori:Avdyl Pajaziti

Me minatorët e Trepçës janë solidarizuar edhe atë të Kishincës. Afro 150 nga ta i janë bashkuar grevës së nisur nga kolegët e tyre. Kjo e qon në afro 500 numrin e minatorëve që gjenden në grevë në dy miniera të ndryshme për plotësimin e kërkesave të tyre që Ligji për Trepçën të aprovohet. Minatorët janë të palëkundur që ta vazhdojnë grevën përkundër premtimeve të kryeministrit Mustafa se Qeveria e Kosovës do ti respektojë me përpikëri agjendën dhe dinamikën për ndërmarrjen Trepça, si dhe ligjin për ndërmarrjet publike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/edhe-minatoret-e-kishnices-ne-greve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala