Edhe Gjakova jep 20 motokultivatorë për fermerë

Autori:Avdyl Pajaziti

Komuna e Gjakovës, në kuadër të skemës së subvenncioneve të Drejtorisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka ndarë 20 motokulitvatorë për fermerë.

Bekim Ermeni, drejtor i këtij drejtorati, ka thënë se projekti kap shifrën 7,900 euro, 80 për qind e të cilës është ndarë nga vet komuna, ndërsa pjesa tjetër nga fermerët.

Ai më tutje ka theksuar rolin e këtyre pajisjeve në punën e bujqve pasi mund të përdoren për një varg operacionesh.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/edhe-gjakova-jep-20-motokultivatore-per-fermere/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala