Edhe Ferizaj bëhet me universitet

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar me 51 vota për ratifikimin e vendimit të Ministrisë së Arsimit që të themelohet Universiteti i Shkencave Aplikative në Ferizaj.
Ky propozim ka ardhur sot në seancë nga Komisioni Parlamentar për Arsim i Kuvendit të Kosovës.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar qytetarët ferizajas duke thënë se edhe Ferizaj ka nevojë për lajme të mira.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/edhe-ferizaj-behet-me-universitet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala