Edhe Coca Cola preket nga skandalet

Autori:Avdyl Pajaziti

Sipas britanikes “Times” kompania gjigande amerikane Coca Cola u ka paguar shkencëtarëve anglezë me miliona sterlina për të deklaruar që pijet që përmbajnë sheqer nuk shkakton obezitet (mbipeshë) tek njeriu.

Pas kompanisë gjermane Wolkswagen një tjetër firmë tjetër gjigande botërore ka filluar ti dhemb koka.

Gazeta britanike “Times” ka shkruar se kompania gjigande amerikane e pijeve freskuese Coca Cola u ka paguar shkencëtarëve anglezë me miliona sterlina për të deklaruar që pijet që përmbajnë sheqer nuk shkakton obezitet (shëndoshje të tepërt) tek njeriu.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/edhe-coca-cola-preket-nga-skandalet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala