Edhe 84 kandidatë me Certifikatën e Provimit të Jurisprudencës

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi gjatë ceremonisë së ndarjes së certifikatave ka thënë se është rritur kërkesa për drejtësi në vend duke thënë se kandidatët e rinj do të luajnë një rol të rëndësishëm në këtë.

Certifikatën e Provimit të Jurisprudencës morën edhe 84 kandidatë.

Kryetari i Komisionit për Dhënien e Jurisprudencës, Fejzullah Hasani, deklaroi se sistemi i drejtësisë do ta ketë në dispozicion edhe një kontingjent të ri për rritjen e kapaciteteve neper institucionet e drejtësisë.

Kryetari i Këshillit Gjyqësor, Enver Peci tha se kandidatët do të merren seriozisht nga institucioni që ai drejton.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/edhe-84-kandidate-me-certifikaten-e-provimit-te-jurisprudences/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala