Edhe 6 të bashkakuzuarit me djalin e Isa Mustafës lirohen nga akuzat

Autori:Gazeta Fjala

Gjykata Themelore e Ferizajt ka njoftuar se janë liruar nga akuza gjashtë të pandehur për mashtrim, falsifikim të dokumenteve zyrtare, keqpërdorim të pozitës zyrtare si dhe marrje-dhënie ryshfeti.

Ata ishin akuzuar bashkë me djalin e kryeministrit Isa Mustafa. Besnik Mustafa javën e kaluar ishte liruar nga akuzat.

Në njoftimin e gjykatës thuhet se është konstatuar se veprimet e të pandehurve nuk  përbëjnë vepër penale mashtrimi dhe se ndaj tyre është pushuar procedura penale.

“Sa i përket veprës penale falsifikimi i dokumentit zyrtar si dhe veprës penale dhënia e ryshfetit, kryetari i trupit gjykues ka refuzuar akuzën për shkak të parashkrimit absolut, andaj edhe është pushuar procedura penale ndaj tënjëjtëve”, shkruan në  komunikat.  / Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/edhe-6-te-bashkakuzuarit-me-djalin-e-isa-mustafes-lirohen-nga-akuzat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala