E tmerrshme: Policia kineze detyron myslimanët të pinë ujë gjatë Ramazanit (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Në ditën e parë të Muajit të Ramazanit, mediat botërore raportuan se Kina edhe këtë vit e ka ndaluar Ramazanin në pjesën e largët perëndimore të Xinjiang, për anëtarët myslimanë të partisë, shërbyesit civilë, studentët dhe mësuesit.

Po sipas medieve botërore, myslimanët e kësaj pjese që njihen si pakica ujgure, janë urdhëruar nga autoritetet e vendit që gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit të mos agjërojnë.

Dhe së fundmi, në rrjetet sociale është publikuar një fotografi e cila dëshmon një gjë të tillë. Aty, së paku sipas përshkrimit, shihen policët kinezë duke detyruar qytetarët që të pinë ujë gjatë Muajit të Ramazanit.

1111(28)

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/e-tmerrshme-policia-kineze-detyron-myslimanet-te-pine-uje-gjate-ramazanit-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala