Dyshimet e Kadri Veselit për migrimin

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli nuk e ka përjashtuar mundësinë që mbrapa emigrimit masiv të kosovarëve po qëndron shteti serb.

Kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli iu ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që të mos largohen nga vendi i tyre por të qëndrojnë dhe ta ndërtojnë jetën e tyre në Kosovë.

Këto deklarata Veseli i bëri sot në Tiranë gjatë një konference për shtyp, pas një takimi që pati me homologun shqiptar Ilir Meta. Ndërsa, duke iu referuar takimit dhe bisedës që pati me homologun Meta, Veseli tha se u bisedua për një bashkëpunim të gjithanshëm Shqipëri-Kosovë, veçanërisht për forcimin e bashkëpunimit ekonomik.Kurse, kryeparlamentari shqiptar Ilir Meta e siguroi Veselin se Shqipëria do të vazhdojë ta mbështes Kosovën në çdo drejtim sidomos në pjesëmarrjen e saj në nismat rajonale

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dyshimet-e-kadri-veselit-per-migrimin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala