Dy shqiptarë i kërkojnë ari një ashkalie

Autori:Avdyl Pajaziti

Dy meshkuj shqiptarë, janë arrestuar në fshatin Doganaj të Ferizajt pasi që të njëjtit kanë kërkuar nga një mashkull i komunitetit ashkali që detyrimisht t’ua sjellë një sasi të arit. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë dërguar në mbajtje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dy-shqiptare-i-kerkojne-ari-nje-ashkalie/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala