Dy fëmijët e rënë në pusetë u mbyten se nuk ditën not

Autori:Avdyl Pajaziti

Dy fëmijë të moshave 9 përkatësisht 11 vjeçare kanë humbur jetën  mbrëmjen e së martës, pasi që ranë në një pusetë të mbushur me ujë në fshatin Serbicë e Ulët të Prizrenit.

 Zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit,Hazir Berisha  tregoi për Klan Kosovën sesi ndodhi ngjarja tragjike.

” Katër të mitur  kishin  shkuar për t’u larë në pusetën afër fabrikës së tullave në fshatin Serbicë,pasi që dy nga ta nuk kanë ditur not, për  pasojë e kanë humbur jetën” tha ai.

Trupat e pajetë të fëmijëve u nxorrën rreth orës 22  të së martës me ndihmën e njësiteve policore, zjarrfikësve ,ekipit të emergjencës dhe fshatarëve.

Me urdhër të prokurorit trupat e pajetë i janë dorëzuar familjarëve,/ Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dy-femijet-e-rene-ne-pusete-u-mbyten-se-nuk-diten-not/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala