Dy ditë zie në Maqedoni

Autori:Zekirja Shabani

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në një seancë të jashtëzakonshme solli vendim për caktimin e 10 majit, e diel, dhe 11 majit, e hënë, ditë zie për shkak të humbjes së jetës të përfaqësuesve të forcave të sigurisë, gjatë përleshjeve të djeshme në Kumanovë.

Kështu raportojnë mediat atje, ku thuhet se gjatë këtyre dy ditëve flamujt do të jenë në gjysmështizë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dy-dite-zie-ne-maqedoni/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala