Dy aksidente në rrugën Ferizaj – Prishtinë

Autori:Zekirja Shabani

Dy aksidente të ndara kanë ndodhur gjatë ditës në magjistralen Ferizaj – Prishtinë.

Në fshatin Prelez të komunës së Ferizajt, një automjet ka goditur një shtyllë elektrike derisa një kamion i kompanisë Bechtel&Enka, është praptuar në të hyrë të kantierit të ndërtimit të autostradës në rrugën që qonë për fshatin Smallushë në komunën e Lipjanit.

Gazeta Fjala sjellë fotografi nga të dyja aksidentet, ndërsa ende nuk dihet nëse ka pasur dëme në njerëz përveq dëmeve materiale./Gazeta Fjala/

aksident 3 aksident

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dy-aksidente-ne-rrugen-ferizaj-prishtine/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala