Duket si Planeti Mars, por është një qytet në Tokë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Kauntan është gjithcka e kuqe.

Toka është e kuqe, veturat janë të mbuluara nga plhuri i kuq, thithet ajër i skuqur, lumenjtë janë të kuqë, uji që zbret nga rubinetat është i kuq, edhe deti ëhstë bër i kuq.

Vetëm se Kauntan nuk ndodhet në Mars, por është një qytet me 600 mijë banorë në Malejzi, me shtrire buzë Detit Kinez të Jugut.

Deri pak kohë më parë n uk ishte kështu, por më pas mbërriti bauksiti, një lloj minerali që po shfrytëzohet në zonë.

Qeveria e ka ndaluar këtë aktivitet, por situata e pazakontë vazhdon.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/duket-si-planeti-mars-por-eshte-nje-qytet-ne-toke/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala