Duda Balje, kundër Gjykatës Speciale

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, nga radhët e komunitetit boshnjak nuk e sheh të arsyeshme formimin e Gjykatës Speciale,tha ajo për kallxom.com
“Si është mundur që të krijohet një Gjykatë Speciale për Kosovën e në anën tjetër nuk është krijuar për Srebrenicën në Bosnje – edhe sot e kam një mendim negativ për këtë çështje”, u shpreh Balje.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/duda-balje-kunder-gjykates-speciale/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala