Dubai: Hoteli me pishinën më spektakolare në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Nuk kanë të ndalur çmenduritë nga Dubai.

Këtë herë bëhet fjalë për atë që do jetë pishina më spektakolare në botë.

Ajo do jetë në katin e 50-të të një hotel, një pishinë 360 gradë.

E vendosur 2013 metra mbi tokë, pishina do ofrojë një panoramë mbresëlënëse.

Pishina është pjesë e hotelit Palm Tower, që do hapë dyert në vitin 2018.

Hoteli po ndërtohet në Palm Jumeirah, ishullin më të madh artificial në botë.

When it opens in 2018, the five-star St Regis Dubai, The Palm will boast one of the most breathtaking swimming pools in the worldThe 289-room hotel will be set within Palm Tower (right), which will also have 504 luxury apartments, on the artificial Palm Jumeirah islandThe Palm Jumeirah development, featuring the Atlantis Hotel (foreground), is a hugely popular tourist destination

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dubai-hoteli-me-pishinen-me-spektakolare-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala