Dropbox arrin mbi 500 milionë instalime në android

Autori:Avdyl Pajaziti

Aplikacioni në Android i shërbimit të famshëm për ruajtjen e të dhënave, Dropbox tani ka arritur mbi 500 milionë instalime. Aplikacioni ka arritur këtë moment historik për më pak se gjashtë vite pasi u lansua.

Edhe pse Dropbox për Android është në gjysmë të rrugës kur krahasojmë atë me rivalin Google Drive, arritja nuk është edhe aq impresive duke marrë parasysh që aplikacioni vjen i instaluar paraprakisht në shumicën e pajisjeve me Android që ofron Google

Në muajin qershor, Dropbox njoftoi që ka më shumë se 400 milionë përdorues të regjistruar në mbarë botën, por nuk zbuloi se sa përdorues aktiv mujor posedon./arbresh.info/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dropbox-arrin-mbi-500-milione-instalime-ne-android/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala