Drejtësisë kosovare i duhen heronj

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadori i Italisë në Republikën e Kosovës, Andreas Ferrarese, ka thënë se kur bëhet fjalë për sundimin e ligjit, në Kosovë duhen njerëz me personalitet të lartë, të cilët janë të gatshëm të përballen me rreziqet.

Në një intervistë për ‘Kosova Sot’, ambasadori italian ka thënë se Italia në të kaluar ka pasur shumë raste kur gjyqtarët e ndryshëm, njerëz të drejtësisë, janë vrarë nga krimi i organizuar.

“Disa gjyqtarë, si rasti i Falkones dhe Bersolino-s janë vrarë dhe shpallur heronj të kombit, sepse e kanë dhënë jetën e tyre për mbrojtjen e drejtësisë. Kështu që, unë konsideroj se edhe këtu duhet një rritje e madhe e vetëdijes për rëndësinë që ka drejtësia për një shtet dhe opinioni publik duhet t’i ndihmojë këta njerëz, që të mos i shoh vetëm si armiq”, ka thënë ambasadori Ferrarese

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/drejtesise-kosovare-i-duhen-heronj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala