Drejt Shkupit protestues e polic

Autori:Avdyl Pajaziti

Agjencia e Lajmeve Zhurnal siguroi foto nga një numër i madh i autobusëve që janë nisur nga Strumica për në Shkup, për të marr pjesë në protestën e opozitës.

Deri më tani askush nuk e di saktë numrin e tyre, ndërsa kërkesa e tyre është e saktë dhe e qartë: shkarkimi i Qeverisë së Nikolla Gruevskit dhe krijimi i një qeverie teknike.

Edhe forca të mëdha të policisë nga i tërë vendi kanë mësyrë qendrën e Shkupit sot në mëngjes.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/drejt-shkupit-protestues-e-polic/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala