#DontBombSyria: Britanezët protestojnë kundër sulmeve ajrore në Siri (FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Nëpër disa rrugë të Londrës, qindra njerëz kanë protestuar kundër sulmeve ajrore në Siri.

Protetsa ishte organizuar nga organizata ‘Stop The War Coalition’, e cila pritet të organizojë edhe një sërë protestash nëpër qytetet tjera të Britanisë, transmeton Gazeta Blic.
Protesta kundër sulmeve ajrore në Siri është shfaqur edhe në rrjetin social Twitter, ku shumë përdorues kanë përdorur hashtagun #DontBombSyria.

Kryeministri britanez, David Cameron, kohëve të fundit ka insistuar për sulme ajrore në Siri, në mënyrë që të luftojë militantët e Shtetit Islamik, megjithatë, pritet që Parlamenti të votojë mbi këtë çështje javën e ardhshme. /Gazeta Blic/

uk dont bomb syria

Demonstrators hold placards as they protest outside the entrance to Downing Street in central London on November 28, 2015, against the British government's proposed involvement in air strikes against the Islamic State (IS) group in Syria. Thousands of people were expected to protest in London Saturday against Britain potentially joining air strikes against the Islamic State (IS) group in Syria. Parliament is expected to vote on the issue next week after Prime Minister David Cameron pushed MPs to back the move in the wake of this month's Paris attacks.   AFP PHOTO / LEON NEALLEON NEAL/AFP/Getty Images

uk dont bomb syria.jpg1.jpg2uk dont bomb syria.jpg1.jpg2.jpg3

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dontbombsyria-britanezet-protestojne-kunder-sulmeve-ajrore-ne-siri-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala