Donika: Isë, ke mbetë komunisti i fundit

Autori:Avdyl Pajaziti

Donika Kadaj-Bujupi, ka reaguar ndaj kryeministrit Isa Mustafa duke pretenduar për lidhjet të tij me Beogradin.

“Melodisë së Beogradit vazhdon t’i bie veç edhe një kryeministër në Evropë, Isa Mustafa. Ai po e ripertypë bërllogun dhe flliqtihanet e Serbisë. Isë, ke mbetë komunisti i fundit i lidhun hala në hunin e Beogradit!”, ka shkruar Kadaj-Bujupi në facebook.

Ky reagim vjen pasi në faqen e kryeministrit Mustafa, mbrëmë, ishte publikuar një shkrim që i’a kujtonte liderit të AAK’së, Ramush Haradinaj, masakrën e Radoniqit. Ky shkrim ishte larguar pas pak minutash me arsyetimin se dikush ishte futur në faqen e kryeministrit në facebook.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/donika-ise-ke-mbete-komunisti-i-fundit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala