Donatorët ia dhanë Kosovës 212 milionë euro vetëm në 2014

Autori:Avdyl Pajaziti

212 milionë euro është bilanci i shumës që donatorët kanë dhënë përmes projekteve në Kosovë. Bashkimi Evropian dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mbeten dhënësit më të mëdhenj të donacioneve për Kosovën.

Në takimin e sotëm të forumit më të lartë organizuar nga Ministria për Integrim, u tha ndër të tjera se mbështetja është bërë në sektor për zhvillimin ekonomik, sundimin e ligjit, në arsim, kulturë, rini, etj.

Me këtë rast kryeministri Isa Mustafa, tha se falë donatorëve Kosova ka bërë progres këtyre viteve të fundit. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/donatoret-ia-dhane-kosoves-212-milione-euro-vetem-ne-2014/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala