Doganierët zbulojnë drogë me pajisje amerikane

Autori:Zekirja Shabani

Dogana e Kosovës ka njoftuar se të dielën rreth orës 13:30 ka kapur sasi të konsiderueshme të drogës në pikëkalimin kufitar Vërmicë një veturë e tipit Volvo me regjistrim të Republikës së Kosovës.

Gjatë kontrollit të përbashkët me Policinë Kufitare sipas doganës janë gjetur mbi gjysmë kilogrami lëndë narkotike.

“Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e lartë përmendur ku janë përdorur pajisjet për kontroll donacion i Ambasadës Amerikane, oficerët doganor kanë gjetur substanca narkotike e llojit marihuana, në sasi prej 561.40 gramë. Kjo sasi është gjetur nën ulësen e vozitësit dhe ishte e mbështjellë me qese plastike dhe e mbyllur ne një qese tjetër”.

Personi i dyshuari është arrestuar nga ana e Policinë Kufitare në Vërmicë si dhe rasti është përcjell tutje për hetime dhe procedim penal.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/doganieret-zbulojne-droge-me-pajisje-amerikane/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala