Dogana me pajisje amerikane të përgjimit

Autori:Avdyl Pajaziti

Dogana e Kosovës njoftoi se ka pranuar një donacion që ndërlidhet me rritjen e sigurisë, respektivisht pajisje të specializuara për monitorimin dhe incizimin e rasteve nga makinat patrulluese të njësive tona anti-kontrabandë.

Donacioni që kap vlerën e 100 mijë dollarëve është dorëzuar nga Qeveria e SHBA-ve përmes programit të EXBIS (kontrolli i eksportit dhe siguria kufitare). “Falë donacioneve të cilat janë dhënë nga qeveria e SHBA-ve deri tani janë zbuluar dhe parandaluar një mori rastesh”, tha Lulëzim Rafuna pas pranimit të donacionit.

Dogana vlerëson se këto pajisje do të rrisin fleksibilitetin dhe efikasitetin e punës në terren dhe si rezultat do të kenë rritjen e sigurisë në përgjithësi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dogana-me-pajisje-amerikane-te-pergjimit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala