Dogana mbledh mbi 500 milionë euro

Autori:Zekirja Shabani

Angazhimi i Doganës së Kosovës respektivisht puna e oficerëve doganor ka bërë që për herë të parë që nga themelimi i Doganës të mblidhen mbi 500 milion euro deri në fund të muajit korrik.

Krahasimi me të dhënat e vitit të kaluar tregojnë për rritje të hyrave me 7.5 përqind më shumë se vitin e kaluar apo shprehur në milion mbi 35 milionë euro më shumë. Të gjitha këto të hyra nënkuptojnë më shumë fonde për qytetarët e Kosovës, respektivisht më shumë për arsim, shëndetësi, punë publike dhe mirëqenie në përgjithësi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dogana-mbledh-mbi-500-milione-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala