Dogana e Maqedonisë bllokon ndihmat e shqiptarëve të Zvicrës për Tetovën

Autori:Gazeta Fjala

Një iniciativë e shqiptarëve që jetojn në Zvicër për të grumbulluar artikuj të ndryshëm për të ndihmuar banorët e Shipkovicës dhe Reçicës që u prekën nga vërshimet ka rezultuar mjaft e sukesshme. Iniciativa është quajtur “Shqiptarët në Zvicër i ndihmojnë Tetovës”. Përveç shqiptarëve në këtë aksion kanë marrë pjesë dhe zviceranët por edhe të tjerë.
Në këto ndihma kanë qenë shumë artikuj dhe veshmbathje të cilat u dërguan në Maqedoni. Por këto artikuj janë bllokuar nga organet e doganës së Tetovës dhe me këtë rast është kërkuar edhe pagesa e 820 eurove që këto artikuj të arijnë në vendet e prekura nga vërshimet.
Një person ka bërë pagesën e 820 eurove dhe tash më këto mjete-artikuj gjatë ditëve të ardhëshme do të shprëndahen në zonat e prekura nga vërshimet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dogana-e-maqedonise-bllokon-ndihmat-e-shqiptareve-te-zvicres-per-tetoven/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala