Dogana dështon në shitjen e kompjuterëve (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Dogana e Kosovës nuk ka arriturr t’i shesë pajisjet e teknoligjisë inofrmative.

Për shitjen e këtyre pajisjeve Dogana kishte shpallur ankand publik.

Por, shtija e këtyre pajisjeve nuk ka shtruar intersimin e asnjë kompanie, raporton ORAinfo.

Dogana ka marrë vendim që të anulojë këtë ankand publik pasi që nuk kanë pranuar asnjë ofertë.

Totali i çmimit fillestar i shites së këtyre pajisjeve nga Dogana e Kosovës ishte caktuar të jetë 5 015 euro. /ORAinfo/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dogana-deshton-ne-shitjen-e-kompjutereve-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala