Do të ketë prapë shkyçje të energjisë elektrike

Autori:Gazeta Fjala

KEDS njofton se prej datës 08 – 13 shtator në Mazgit do të shkyçje të rrymës prej orës 08:00 deri në orën 11:00 dhe prej 14:00 deri në orën 18:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin edhe disa fshatra tjera Plemetin, Hamidia, Leshkoshiqi, Siboci, Shipitulla, Grabovci, Gllavotina, Bivolaku, Strovci, Zhilivodë dhe Bequk.

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuara në baze të kërkesës së KOSTT, punime në Linjën 400 kV Kosovë – Shqipëri, raporton Gazeta Fjala.

Më 05.09.2015 (e shtunë) në Kamenicë do të shkyçje prej orës 10:00 deri në orën 14:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet, pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Kamenicë (Ekonomia e pyjeve, Sera), Boscë, Strelicë, Kopërnica, Kolloleq, Shipashnica e Ulët dhe Epërme, Vriqec, Kranidell, Repetitori, Sedllar, Hogosht, Bujnovc, Marocë dhe Lajçiq.

Më 06.09.2015 (e diel) në Gjakova 1 do të ketë shkyçje totale prej orës 06:00 deri në orën 11:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Qyteti i Gjakovës (një pjesë, Mulliri-Fabrika e Bukës, Jatex, Tefloni, Tjegullorja, KFOR-Aeroporti, PTK-Antena, Qerim, Vraniq, Doblibare, Bec, Zhdredhë, Gergoc, Zhabel, Bardhaniq, Bare e Madhe, Jabllanicë, Kralan , Cermjani, Rashkoc, Kodrali, Meqe, Osek Pashe, Trakaniq, Luk-Bunare, Sopot, Bec, Meje, Rrypaj, Rraca, Dallashaj, Sheremet, Korenice, Guskë, Devë, Duzhnje, Babaj Bokës, Nec, Ramoc, Shishman, Smolice, Popoc, Ponoshec, Morinë, Orize, Medicina e Punës,TS-Koagulati, TS-(biznes privat),TS-Ferralli(biznes privat), Hotel Europa, Hereq, Pacaj, Dobrosh, Nivokaz, Brovine, Molliqe, Botushe, Berjah, Stubell, Osek Hyle, Skivjani, Planqor, Hereq, Dujake, Firaj, Dobrixhe, Novoselle e Epërme, Novosellë e Ulët, Bitesh, Palabardh dhe Janosh.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbetet: Ujësjellësi Regjional ‘Radoniqi’, përcjell koha.net. Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuara nga ekipet e KEDS-it, ndërrimit të shtyllave 10 kV.

Më 06.09.2015 (e diel) në Gurakoc do të ketë shkyçet dalja 10 kV Dobrusha prej orës 09:00 deri në orën 11:00.

Gjatë kohës sa do të zgjatin punimet , pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Prekallë, Llukavc, Prigod, Lubov, Dobrush, Staraderan, Ruhot dhe Kashicë. Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuara nga ekipet e KEDS-it, pastrimit të trasesë.

Më 07.09.2015 (e hënë) në Palaj do të ketë shkyçje totale prej orës: 09:30 deri në ora 12:30, përcjell koha.net. Gjatë kësaj kohe pa energji do të mbesin fshati Palaj dhe pjesen e qytetit prej rrethit kah Kosova-B dhe Hashanët, pjesën prej rrethit, qendrën e Qytetit deri te rruga për Mazgit, dhe fshatrat Lajthishtë Hamidi, Bivolak, Grabovc i Epërm dhe Grabovc i Ulët, Shipitull dhe Sibovc.

Më 08.09.2015 (e martë) në Besi do të ketë shkyçje totale prej orës 09:30 deri në orën 12:30. Gjatë kësaj kohe pa energji do të mbesin: Prugovci, Vërbovci, Lupçi i Poshtem, Lupçi i Epërm, Vranidolli, Tenezhdolli, Lluzhani (një pjesë), te Villa Natyra dhe Kazerma e FSK-së.

Shkyçja bëhet me qëllim të realizimit te punimeve të planifikuara nga ekipet e KEDS-it , riparimi i transformatorëve energjetikë. / Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/do-te-kete-prape-shkycjet-te-energjise-elektrike/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala