Djali i Rugovës nisi punën në Qeveri

Autori:Avdyl Pajaziti

I emëruar me vendim nga kryeministri, Isa Mustafa, për zëvendësministër në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Mendim Rugova, sot është pritur nga ministri i kësaj ministrie, Ferid Agani dhe zëvendësministër, Ferat Shala.

Ministri Agani dhe zëvendësministri Shala, i uruan Rugova mirëseardhje në këtë ministri dhe të njëjtën kohë e njoftuan atë për të gjitha proceset, sfidat dhe zhvillimet në MMPH deri më tani.

Ndërsa, zëvendësministri Rugova shprehu gatishmërinë e tij për bashkëpunim, duke theksuar se do të përpiqet në maksimum të jap kontributin e tij profesional dhe politik në Ministrinë e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/djali-i-rugoves-nisi-punen-ne-qeveri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala