Djali i Komandant Sokolit, disa fjalë për babën (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ari Ukshini është djali i vetëm i Sami Ukshinit, Komandantit Sokolit, i cili gjendet i burgosur në Maqedoni pas ngjarjeve të 9 dhe 10 majit në “Lagjen e Trimave” në Kumanovë.

Ai është shumë i lidhur me të atin dhe së fundmi ka postuar një foto në Facebook me një fashë të lidhur në kokë ashtu siç është parë edhe Komandant Sokoli pas dorëzimit te forcat maqedonase, shkruan Portali Albeu.

“Ngjajshmëria dhe dashuria për atdheun i ofron babë e bir më afër se kurrë”, ka shkruar Ari Ukshini.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/djali-i-komandant-sokolit-disa-fjale-per-baben-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala