Dixhitalizohet Prishtina

Autori:Zekirja Shabani

Komuna e Prishtinës do të filloj të aplikoj teknologji të avancuar për llogaritjen e pronës dhe sipërfaqeve reklamuese. Kryetari i Komunës Shpend Ahmeti, ka njoftuar se Prishtina bëhet komuna e vetme në Kosovë që do të aplikojë pajisjet e quajtura Spike për këtë qështje.

“Kjo teknologji do të pamundësojë keqpërdorimet në vlerësimin e pronave (për tatim në pronë) dhe reklamave. Tani jemi pajisur me 10 pajisje Spike që punojnë me tablete dhe telefona. 2 mijë ankesa në vjet nga qytetarët do të zgjidhen shumë shpejtë me këto pajisje dhe do të shtojnë të hyrat në komunë”, ka shkruar Ahmeti në faqen e tij në Facebook.

prishtinaprpri

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/dixhitalizohet-prishtina/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala