Divan që rri në ajër, e ngjan si re

Autori:Avdyl Pajaziti

Dy projektues kinezë, David Koo dhe Zheng Yaëei, kanë shpikur atë që bën për ju, një divan që qëndron në ajër dhe që ka formën e një reje.

Ai quhet Cloud dhe qëndron në ajër falë shtyrjes magnetike, të vendosur në bazë. Për momentin bëhet fjalë për një prototip, por së shpejti mund të dalë në treg.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/divan-qe-rri-ne-ajer-e-ngjan-si-re/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala