Distria Krasniqi shpallet kampione e botës në xhudo

Autori:Gazeta Fjala

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi është shpallur kampione e botës për junior në xhudo.

Ajo e ka arritur këtë sukses gjatë Kampionatit Botëror të Xhudos në Abu Dhabi.

Krasniqi ka mposhtur në finale gjeorgjianen Mariam Janashvilli me lëvizjen ippon, duke marrë 100 pikë.

Trajneri i Distrias është shprehur jashtëzakonisht i gëzuar me faktin se për vetëm një javë, dy xhudiste të klubit të tij i sollën Kosovës dy tituj bote, tranmseton koha.net

“Pas Majlinda Kelmendit, edhe Distria Krasniqi i dhuron shtetit tonë titullin e Kampiones Botërore”, ka thënë Toni Kuka, trajneri i klubit të xhudos “Ippon”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/distria-krasniqi-shpallet-kampione-e-botes-ne-xhudo/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala