Diplomatët më të fuqishëm sot në takim me Veselin!

Autori:Avdyl Pajaziti

Diplomatët më të fuqishëm në Kosovë pritet që sot gjatë ditës të zhvillojnë takime me kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin.

I pari që do të zhvillojë takim me kryeparlamentarin është ambasadori i SHBA-së, Greg Delawie, i cili pritet që në ora 11:15 të jetë kabinetin e Veselit, raporton “Zeri.info”

Ndërkohë në ora 12:00 me ambasadorin e Norvegjisë, Jan Braathu e pas gjysmëore Veseli, takohet me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connel.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/diplomatet-me-te-fuqishem-sot-ne-takim-me-veselin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala