Digjet pylli me pisha në Kamenicë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në Karaqevë të poshtme të Kamenicës i është vënë zjarri një pylli të mbjell me pisha.

Në raporton e Policisë së Kosovës për 24 orët e fundit, bëhet me dije se është raportuar se nga të dyshuar të panjohur është ndezur një zjarr dhe si pasojë janë djegur rreth 20-25 ari pyll të mbjellë të llojit Pisha.

Lidhur me rastin është njoftuar njësiti i zjarrfikësve të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë shuar zjarrin në tërësi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/digjet-pylli-me-pisha-ne-kamenice/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala