Digjet një pompë benzine në Podujevë

Autori:Avdyl Pajaziti

Një zjarr i madh ka kapluar një pompë e benzinës në Podujevë.

Këtë gjë për Klan Kosovën e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

“Po është raportuar një zjarr, në atë lokacion”.

“Policia ka reaguar dhe ka ndërmarr veprimet e nevojshme duke përfshirë edhe evakuimin e njerëzve në afërsi të pompës së derivateve si dhe moslejimin e qasjes në afërsi të vendit të ngjarjes për shkaqe sigurie, gjithashtu në ngjarje ka dal edhe një njësit i emergjencave”, ka thënë Kelani.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/digjet-nje-pompe-benzine-ne-podujeve/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala