Digjet banesa, vdesin nëna me dy fëmijët

Autori:Avdyl Pajaziti

Një tragjedi ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në një familje në Korçë ku një zjarr në banesë i ka marrë jetën nënës dhe dy fëmijëve të saj adoleshentë.

Esmeralda Cicani 52-vjeç, vajza Kristina Cicani 20-vjeç dhe djali i tij i vogël Tedi Cicani 18-vjeç kanë mbetur viktima të kësaj tragjedia në familje ndërsa kryefamiljari Aleksandër Cicani ka mundur ti shpëtojë flakëve.

Sipas informacioneve banesa në katin e dytë të një pallati është në pronësi të shtetasit Aleksander Cicani e cila ndodhej pranë Liceut të qytetit.Menjëherë në vendin e ngjarjes ka mbërritur policia si dhe forcat e shërbimit zjarrfikës të cilët bënë të mundur neutralizimin e flakëve.

Ende nuk dihet se cilat kanë qenë shkaqet e rënies së zjarrit në banesë. Policia nis hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /Shekulli

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/digjet-banesa-vdesin-nena-me-dy-femijet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala